Kommenteeri

Rock Summer ’92 – kapitalismikuulutaja


ROCK SUMMER 1992: suve suurürituse piletikomplekt maksis 10-11 USA dollarit ehk enam-vähem kaks kolmandikku tollasest miinimumpalgast
"Tänavuse Rock Summeri piletikomplektile kulunud 10-11 USD on enam-vähem kaks kolmandikku siinsest miinimumpalgast ja veidi alla poole keskmisest kuusissetulekut. Kümneka eest ei saa tsiviliseeritud maailmas endale lunastada säärase tasemega festivali külastamise õigust. Muusikakriitik Jaapanist vangutab siinse elatustaseme ja Summeri piletihinna suhet arvustades pead. Tuntud tegelane Vene televisioonist kiidab publiku jõukusele viitavat väljanägemist ja rahulolevalt rõõmsat olekut. Platsil vedeles palju banaanikoori."

Loe 1992. aasta olustikukirjeldusi edasi Eesti Ekspressist: "1992 – rublade eest seepi ei tee".

Artikkel ilmus Eesti Ekspressis 23. jaanuaril 2019

TULE SÜNDMUSNÄITUSELE "VALI PAREM MINEVIK!"


"Vali parem minevik!" on Eesti esimene sündmusnäitus, mis käsitleb 1992. aasta sündmusi. Maarjamäe lossis toimuva näituse külastamiseks osale ekskursioonil, mis kestab 1 tund ja 15 minutit.

Näitusel saab külastaja kogeda 5 päeva 1992. aastal. Naistepäevast läbi rahavahetuse ning Rock Summeri otse valimiskampaania keskmesse – verisulis propagandasõja, libauuringute ning -ajakirjanike keerisesse. 

Vaata toimumisaegu ja osta pilet sulle sobivaks kuupäevaks Piletilevist või vahetult enne programmi algust muuseumi kassast! Sündmusnäitus on avatud 2. juunini 2019!

Kui soovid tulla oma seltskonnaga näitusele, saada oma soov tellimus@ajaloomuuseum.ee või helista +372 696 8665, teeme sulle pakkumise! Grupi suurus kuni 25 inimest.

Pilet: 9 eurot 58 senti (vanas vääringus 150 krooni)
Sooduspilet: (õpilane, tudeng, pensionär): 6 eurot 38 senti

Lisaks ekskursioonidele toimuvad näitusel "Vali parem minevik" igal nädalal kohtumised inimestega, kes ise tol ajal sündmuste keerises viibisid. Teie ette astuvad Olav Osolin, Valeri Kirss, Marju Lauristin, Siim Kallas, Allan Roosileht jpt. Juttu tuleb valimisreklaamidest, vaba ajakirjanduse sünnist, missivõistlustest, rahareformist, peokultuurist jpm. Eriüritustega saab tutvuda SIIN!

Lisa kommentaar

Email again: